Saxofony zněly kladrubským klášterem. Posluchači byli nadšení

Více jak sto dvacet posluchačů odměnilo v sobotu 30. července České saxofonové kvarteto obrovským potleskem za skutečně nádherný hudební zážitek. Saxofony se rozezněly kostelem kladrubského kláštera v rámci již 46. ročníku hudebního festivalu Kladrubské léto.

Pro samotné kvarteto skvělých muzikantů to byl zároveň jeden z řady slavnostních výročních koncertů, neb v letošním roce slaví České saxofonové kvarteto dvacetiny. „Před vystoupením jsme počítali, kolikrát jsme zde již vystupovali, a zjistili jsme, že letos zde budeme hrát již počtvrté,“ řekl Deníku před koncertem Roman Fojtíček, hráč na soprán, alt, tenor a baryton saxofon. „Věříme, že zde nejsme naposledy. Dvacáté výročí vzniku souboru je pro nás výzva, určitě chceme pokračovat ve hraní dále, pokud nám budou stačit síly,“ plánuje Fojtíček. Na otázku, jaké má pocity před vystoupením v místě, o kterém říká, že zde funguje genius loci, odpověděl: „Samozřejmě saxofony jsou na tuto akustiku svérázné nástroje, nicméně už jsme se s tím prostorem sžili, díky předchozím třem vystoupením už dobře víme, do čeho jdeme.“

„Nejsem úplně pravidelným návštěvníkem všech koncertů Kladrubského léta, ale tento saxofonový se mi moc líbil a skutečně jsem si ho užil,“ nešetřil slovy chvály Petr Kovařík.

Zdroj: Tachovský deník 1. 8. 2023, Monika Šavlová, reportérka Tachovský deník
originál článku s fotogalerií a videem zde