History
Instruments
Composers
Artists
Recordings
News
MP3
Home

 

  
www.saxofon.cz

 

szv

Koncert k zahájení Oslavy sv. Jakuba (saxofon, varhany)

Program Bazilika Panny Marie Pomocnice křesťanů ve Filipově (saxofon, varhany, zpěv)

Program kostel sv. Mikuláš - Cheb (saxofon, varhany)

Program festival Kladrubské léto – Klášter Kladruby (saxofon, varhany, zpěv)

Program Jablonec nad Nisou – j.h. Roman Vocel - basbaryton (saxofon, varhany, zpěv)

ROMAN FOJTÍČEK
se narodil v roce 1963 v Hořicích. Na LŠU v Hradci Králové se začal učit hře na klarinet. Roman Fojtíček Během gymnaziálních studií přestoupil na Státní konzervatoř do Teplic v Čechách, kterou absolvoval v oboru hra na klarinet. Poté se začal věnovat studiu saxofonu, které bylo stvrzeno absolutoriem na Konzervatoři J. Ježka v Praze. Během své několikaleté pedagogické činnosti a později začal spolupracovat s řadou jazzových, tanečních, divadelních či symfonických orchestrů. Je jedním ze zakládajících členů Saxofonového kvarteta Bohemia, se kterým každoročně koncertoval nejenom v Praze a po celé České republice, ale též v zahraničí (Dánsko, SRN, Rakousko, Indonésie, Libanon, Izrael, Jordánsko, Francie). V roce 2003 založil České saxofonové kvarteto. Podílí se na různých hudebních projektech i nahrávkách pro Český rozhlas a televizi, jako saxofonista hostuje v pražských orchestrech (např. SOČR, Státní opera, FOK, Česká filharmonie). Jeho činnost je otevřena mnoha hudebním žánrům (např. divadlo Sklep). Kromě hry na klarinet je jeho ideou nadále prosazovat saxofon v rovině koncertního nástroje ve spojení s klavírem i jinými nástroji.

 


e-mail: fojticek@saxofon.cz

ZUZANA NĚMEČKOVÁ

Narozena v Kladně. Studium oboru varhany na konzervatoři v Praze 1975-1981 u prof. Jana Hory, na AMU v Praze 1981-1987, rovněž u prof. Jana Hory.
Ocenění v národních a mezinárodních soutěžích: cena v soutěži mladých varhaníků v roce 1987 v Opavě, diplom v mezinárodní varhanní soutěži „In memoriam Ferenc Liszt” v roce 1983 v Budapešti, čestné uznání v Interpretační soutěži 1984 v Brně, třetí cena a titul lureáta v mezinárodní varhanní soutěži „Pražské Jaro” 1984.
Nahrávky pro Čs. Rozhlas, televizi, CD.
Koncerty v České republice, Slovenské republice, SRN, Rusku, Rakousku, Španělsku a v Japonsku.
Spolupráce s komorními soubory a symfonickými orchestry.

MARKÉTA HALÍŘOVÁ BECHYŇOVÁ
Soprán

Narozena v roce 1977 v Praze.
V letech 1993-1999 studovala zpěv na pražské konzervatoři a pak na Akademii múzických umění v Praze.
V červnu 1999 úspěšně vykonala přijímací zkoušky na univerzitu Mozarteum v Salzburku v oboru zpěv.
V roce 1999 se zúčastnila mistrovských kurzů v oboru barokní hudby ve Valticích, pod vedením profesorky Ireny Troup-Wilke, v roce 2001 absolvovala mistrovské kurzy operního zpěvu na univerzitě Mozarteum v Salzburku u profesorky Patricie Wise (USA), v roce 2003 a 2004 v Dippildoswalde (NSR) u profesorky Margreet Honig (Holandsko) a v roce 2004 v Praze u profesorky Eidween Harrhy z Royal College London.
Markéta Halířová Bechyňová účinkovala v operách G.Pucciniho Gianni Schicchi, W.A. Mozarta Kouzelná flétna, Figarova svatba a Don Giovanni, B.Martinů Hry o Marii, L. Janáčka Liška Bystrouška s operními soubory Pražské komorní opery, Státní opery Praha, Městského divadla Ústí nad Labem nebo s operou Národního divadla Brno nejen na domácí půdě, ale i v Německu, Portugalsku či Japonsku.
V rámci koncertních vystoupení účinkovala jako sólistka s řadou orchestrů a komorních souborů jako např. Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Moravská filharmonie (G.Mahler: Symfonie č.4), Komorní filharmonie Pardubice (A.Rejcha: Te Deum), Jihočeská komorní filharmonie, Sukův komorní orchestr, Pražští komorní sólisté, Prague Collegium Orchestra, Vivaldi Orchestra Praga aj. při provedení oratorií, kantát, mší či na sólových koncertech, a to jak v České republice, tak i v Německu, Itálii, Španělsku, Japonsku, Brazílii a Hong Kongu.
Od roku 2002 spolupracuje jako sólistka s komorním souborem Mozartissimo.

ROMAN VOCEL

Narodil se v Praze a zpěv vystudoval na Státní konzervatoři Praha.Od roku 1995 je sólistou Státní opery Praha, kam nastoupil roku 1999 do angažmá. Dále je stálým hostem Národního divadla v Praze, DJKT v Plzni, opery Mozart v Praze a také hostuje na operních scénách v Ústí nad Labem, Liberci a Brně.
Hostoval v opeře Ireland v Dublinu ( W.A.Mozatr – Don Giovanni – Komtur ), v Národním divadle Praha nastudoval s dirigentem Sirem Charlesem Mackerrasem v opeře Leoše Janáčka ´´ Výlety páně Broučkovy ´´ - roli ´´ Sakristián, Lunobor a Domšík´´ a roku 2008 hostoval v Palau de les Arts ve Valencii v roli Avenanta v opeře La Belle et la Béte od Philipa Glasse.
Ve velké míře se také věnuje koncertní činnosti.Na Mezinárodním hudebním festivalu v Českém Krumlově zpíval arie českých barokních skladatelů, pod taktovkou dir. Douglase Bostocka vystoupil na Pražském jaru ( W.A.Mozart – Mše C moll – Rudolfinum ). S dir. Jiřím Bělohlávkem ztvárnil roli ´´ Duch Enkidu´´ v eposu Gilgameš od Bohuslava Martinů. Dále zpíval pod taktovkou dirigentů jako Gennadij Rožděstvenskij ( Josef Suk – Epilog ) Ondřej Kukal, Bohumil Gregor, Roberto Montenegro ( L.V.Beethoven – Missa Solemnis ), Tomáš Netopil ( L.V.Beethoven – 9.symfonie ) a Charles Olivieri–Munroe.
Má bohatý koncertní repertoár, který zahrnuje prakticky všechna vrcholná oratorní a symfonická díla jako např: G.Verdi – Requiem, A.Dvořák – Requiem, Stabat Mater, Te Deum, W.A.Mozart – Requiem, L.V.Beethoven – 9.symfonie a Missa Solemnis, D. Šostakovič – 14.symfonie, B.Martinů – epos Gilgameš, ale i např. Janovy pašije J.S.Bacha.
Spolupracuje s těmito význačnými orchestry jako např: Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK, Pražská komorní filharmonie, Moravská filharmonie Olomouc, Severočeská filharmonie Teplice, Capella Istropolitana a Orquestra de la Comunitat Valencia.
Pravidelně koncertuje na prestižních podiích ve Španělsku jako např.: Auditorium ve Valencii, Barceloně a Zaragoze, roku 2004 absolvoval koncertní turné po Japonsku – např. Auditorium – Nagoya, Osaka a Yokohama.Vystoupil také v lipském Gewandhausu.
Nahrál několik CD jako např. W.A.Mozart – Requiem, B.Martinů – Otvírání studánek a Legenda z dýmu bramborové natě.

 

en

 

kontakt: Roman Fojtíček, tel./fax: +420-272740046, mobil: +420-603423789, e-mail:fojticek@saxofon.cz, www.facebook.com/romanfojticek